Ze života školy

Soběslavská růže 2024

Když do školy přišla pozvánka na floristickou soutěž Soběslavská růže, motto „Krása dřeva“ nás všechny příjemně oslovilo a hned padaly nápady ze všech stran – „Kdo pojede?“, „Co by se dalo připravit?“, „Jak zadání pojmeme?“.
Jasná volba účastníků byla ve 2. ročníku – Illia Babii (v 1. ročníku postoupil do celostátního floristického kola v Kroměříži) a Pavel Plaček.

Kariéra na Freeportu – inspirace pro žáky

Před Velikonocemi naši školu navštívili zástupci Freeport Fashion Outlet, aby prezentovali možnosti odborného výcviku, práce a brigád pro studenty.
Diskutovali jsme o budoucí kariéře, o tom, jak správně a výstižně napsat životopis, o situaci na trhu práce v Jihomoravském kraji a o samotném Freeportu. Studenti se dozvěděli o výhodách práce v této firmě a možnostech kariérního růstu. Setkání poskytlo inspiraci a užitečné informace pro jejich budoucí profesní život.

Seminář pro budoucí podnikatele – „Začínáme s podnikáním“

Dne 22. 3. 2024 se naší školou nesl závan podnikatelského ducha. Pro žáky oboru Podnikání se konala odborná přednáška na téma „Začínáme s podnikáním“.
Škola přivítala paní Mgr. Petru Svedíkovou Vávrovou, místostarostku města Znojma, která studentům představila aktivity Městského úřadu na podporu podnikatelů v regionu a ředitelku Okresní hospodářské komory ve Znojmě, paní Marii Jílkovou, která přiblížila činnost komory a důležitost propojení podnikatelů v regionu.

Kurz pro výkon obecných zemědělských činností pro tento rok úspěšně dokončen!

V letošním školním roce se na naší škole uskutečnil Kurz pro výkon obecných zemědělských činností.
Projekt vzdělávání zemědělců vytvořilo Ministerstvo zemědělství. Vzdělávací program umožní účastníkům osvojení si zemědělských vědomostí a některých dovedností potřebných pro kvalifikovaný výkon obecných zemědělských činností. Odborná kvalifikace zemědělců je podporována nejen v naší republice, ale také ve vyspělých zemích EU.

Soběslavská růže 2024

Kariéra na Freeportu – inspirace pro žáky

Seminář pro budoucí podnikatele – „Začínáme s podnikáním“

Kurz pro výkon obecných zemědělských činností pro tento rok úspěšně dokončen!