



V této chvíli je na cestě do Prahy finalista soutěže GLOBAL TEACHER PRIZE – náš učitel odborného výcviku pan Michal Koch.
Šéfkuchař Michal Koch vařil pro prezidenta, inspiroval se na zahraničních stážích a radil začínajícím kolegům. Teď předává svoje zkušenosti dalším generacím.
„Když to děcka baví, tak já jsem taky šťastný,“ říká bývalý šéfkuchař …

Pod těmito latinskými slovy se skrývá motto závěrečné konference projektu Implementace KAP JMK II, která se uskutečnila dne 31. 5. 2023 v Brně. Této konference se zúčastnili také zástupci Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova, p.o. a dalších 2 škol okresu Znojmo.
„Příklady táhnou“ je opravdu příznačné označení výměny zkušeností z 3leté činnosti v projektu.

Minulý týden měli naši žáci možnost prohlédnout si během výuky elektromobil přímo v areálu školy. Zástupci firmy Libor Suchý – autoprodejna žákům prezentovali dva ze svých nejnovějších modelů, jeden vůz se spalovacím motorem a druhý na elektrický pohon. Žáci zemědělských oborů si mohli automobily nejen prohlédnout, ale dozvěděli se také zajímavé informace o nové éře automobilismu, trendech ve světě motorů a novinkách na trhu s automobily.
Závěr měsíce května je již tradičně u žáků oboru Zahradník určený k bilancování floristických dovedností získaných během školního roku. V přehlídce absolventských prací konané dne 24. 5. 2023 se žáci prezentovali kreativními aranžérskými kompozicemi doplněnými interaktivními činnostmi. Žáci I. ročníku zpracovali téma „Letní dovolená“, II. ročníku „Pohádkové bytosti“ a III. ročníku „Státy Evropské unie“.

Maturitní období je v plném proudu a naše škola opět zažívá dny plné očekávání, nervozity, ale i radosti z úspěchů. Třída 2. NA nástavbového studia, obor Podnikání, už má ústní část maturitní zkoušky úspěšně za sebou. Všichni studenti si vedli skvěle a tři z nich, Gabriela Nemethová, Dominika Benáčková a Simona Hobzová, dokonce mají vyznamenání! Moc blahopřejeme.
Nyní probíhá ústní část maturity ve třídách 2. NB a 4. A. Přejeme všem maturantům hodně štěstí, pevné nervy a jasnou mysl.

Naši šikovní studenti mají zajímavé úlovky do soutěže Nachytej AI, přesvědčte se sami:
https://www.facebook.com/share/v/1FVV2YML2c/
https://www.facebook.com/share/v/16d8EY6jDp/
https://www.facebook.com/share/v/1BeoGjFybG/
https://www.facebook.com/share/v/18wMDyrkTE/

Naše škola se s nadšením zapojila do originální soutěže Nachytej AI, která dává studentům jedinečnou příležitost prověřit umělou inteligenci z úplně nové perspektivy. Týmy složené z našich studentů se snaží nachytat AI chatbota při lži, výmyslu nebo bizarním výroku, a to vše s pomocí vlastních znalostí, logického uvažování a kritického myšlení …

Dne 12. května 2025 se žáci 1. ročníku oboru Agropodnikání vydali na odbornou exkurzi, jejímž cílem bylo propojit teoretické znalosti s praktickými zkušenostmi z oblasti zemědělství a zpracování rostlinných surovin. Program nabídl studentům hned dvě zajímavé zastávky – vyhlídku ve vinicích Kobylí a návštěvu společnosti Sonnentor.

Dne 24. 4. 2025 jsme se zúčastnili soutěže pořádané naší školou a Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.
Soutěž žáků oboru Opravář zemědělských strojů 2. a 3. ročníku se uskutečnila na pracovišti Polánka v Moravském Krumlově….