Ze života školy

Rostlinolékařství – obor budoucnosti po desáté

Dne 9.6. 2026 se v prostorách Ministerstva zemědělství konalo slavnostní vyhlášení výherců 10. ročníku soutěže Rostlinolékařství – obor budoucnosti. Z naší školy se soutěže účastnila Nela Zpěváčková, studentka 4. ročníku Agropodnikání a Radim Weber ze 3. ročníku Agropodnikání. Každý se svou prací soutěžil v jiné z kategorii. Radim psal úvahu na téma Je ochrana rostlin proti škodlivým organismům důležitá pro zdraví rostlin i zdraví lidí? Ve své práci se zaměřil na porovnání syntetických a přirozených pesticidů a jejich škodlivost.

VÍCE »

Exkurze třídy 1.NB do znojemského podzemí

V rámci výuky občanské nauky se žáci oboru Podnikání zúčastnili exkurze do tajemného znojemského podzemí. Během prohlídky měli možnost seznámit se s historií města, významem podzemních chodeb i zajímavostmi, které jsou s tímto unikátním místem spojeny.

VÍCE »

Podnikáme s rozumem

Žáci prvních ročníků oboru Podnikání se letos zapojili do soutěže „Podnikáme s rozumem“, která je zaměřena na rozvoj podnikavosti, kreativity, týmové spolupráce a prezentačních dovedností. Soutěž vede studenty k tomu, aby dokázali samostatně pracovat s informacemi, hledat originální řešení a své nápady představit moderní a atraktivní formou.

VÍCE »

Projekt „Zasaď strom“

Ve spolupráci s Městskými lesy Znojmo jsme se 25.března 2025 opět vydali se studenty naší školy v rámci projektu žákovského parlamentu „Zasaď strom“ do lokality Olbramkostel, kde jsme měli připravené dvě obory k osazování dubu letního. Během úterního dopoledne se nám podařilo se 60 studenty vysadit 3.050 kusů stromků …..

VÍCE »

Třeťáci na zkušené v indické restauraci

Dne 17. března 2025 žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník navštívili indickou restauraci, kde měli možnost nahlédnout do restauračního provozu a ochutnat vícechodové menu. Neméně důležitou součástí byla i obsluha hostů. O žáky se starala bývalá žákyně naší školy Lenka a současná žákyně druhého ročníku naší školy Vanesa, která zde absolvuje praxi. Žáci viděli, jak …..

VÍCE »

Kvetou!

Žluté krokusy, vysazené žáky naší školy, jako připomínka dětských obětí holocaustu ….

VÍCE »