Ze života školy

Světový den srdce 29. září

U příležitosti Světového dne srdce se na naší škole uskutečnil projekt třídy 2. KP zaměřený na prevenci a osvětu srdečních onemocnění. Cílem bylo nejen informovat žáky o rizicích spojených s kardiovaskulárními chorobami, ale také je aktivně zapojit do procesu poznávání a sdílení informací.
Každý žák si vylosoval otázku týkající se fungování srdce, příznaků srdečních onemocnění a možností prevence  …..

VÍCE »

NAŠE POKLADY Z ČECH A MORAVY

Ve dnech 17. – 19. září 2025 se ve Střední odborné škole Znojmo, Dvořákova uskutečnil 6. ročník výstavy zemědělských a potravinářských produktů „Znojemská zemědělská výstava“.
Letošní ročník výstavy měl název „Naše poklady z Čech a Moravy“ se zaměřením na zemědělské a potravinářské produkty, kterými se Česká republika proslavila po celém světě. Žáci jednotlivých tříd připravili expozice např. o cukrové řepě a kostkovém cukru, třeboňském kaprovi, Plzeňském pivu, Olomouckých tvarůžcích, Českém paličáku nebo cibuli Všetana, Ivančickém chřestu a Malínském křenu, jabloni Šampion a Domácí švestce, Starokladrubských koních nebo domácí Znojemské okurce ….

VÍCE »

KRAJSKÁ SOUTĚŽ V ORBĚ 2025

Na pozemku Agropodniku Mašovice, a.s. v Podmolí se za oblačného počasí uskutečnila Krajská soutěž v orbě 2025 pořádaná SOŠ Znojmo, Dvořákova.
Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich, předseda představenstva Agrární komory Znojmo Ing. Milan Ptáček a starosta města Znojma Mgr. František Koudela.

VÍCE »

Soutěž v orbě v Hořicích

Dne 2. října 2025 se Jana Sovová ze třídy 3.A a Josef Brouček ze třídy 3.OR, pod vedení učitele ing. Pavla Vávry, zúčastnili soutěže v orbě, pořádané Zemědělskou akademií a Gymnáziem Hořice (podhůří Krkonoš). Soutěže se zúčastnilo 20 soutěžících ze 6 škol. Přestože naši žáci skončili těsně pod stupni vítězů, předvedli v tvrdé konkurenci opravdu skvělý, profesionální výkon.

VÍCE »

Výtvarná soutěž SECESNÍ KVĚTINOVÁ KRÁSA

„Secesní květinová krása“ je název výtvarné soutěže, kterou vyhlásila naše škola u příležitosti konání tradiční Znojemské zemědělské výstavy. Soutěže, která byla určena nejen pro žáky základních škol, ale i pro studenty naší školy, se zúčastnilo více než 100 talentovaných výtvarníků.
Všechny soutěžní práce byly vystaveny v rámci výstavy konané od 17. do 19. září ….

VÍCE »

Jak si vyrobit domácí sýr?

Ve středu proběhla praxe třetího ročníku oboru Agropodnikání ve školní minimlékárně, kde žáci přeměnili své teoretické znalosti v praktickou zkušenost a vyrobili si čerstvý sýr. Jejich zpětná vazba byla pozitivní a další důkaz, že propojení teorie a praxe má velký smysl.
„Bylo to přínosné, informace o výrobě sýru byly super. Naučili jsme se, jak si můžeme doma vyrobit čerstvý sýr.“ ….

VÍCE »

I my slavíme MAJÁLES

Oslavy studentů znojemských středních škol začaly průvodem od zimního stadionu, přes Horní park a Komenského náměstí, až na ulici Pontassievskou. Dále průvod zamíří Zámečnickou ulicí na Masarykovo náměstí, Obrokovou ulicí až k hlavní scéně.
Program:
13:00 Studentský průvod
13:30 Soutěž o krále a královnu….

VÍCE »

Nachytej AI 2026: Když kritické myšlení vítězí nad technologiemi

Naše škola se v minulém týdnu zúčastnila 2. ročníku soutěže Nachytej AI, která představuje vzdělávací aktivitu zaměřenou na podporu kreativního a kritického využívání umělé inteligence ve školách. Cílem soutěže je rozvíjet schopnost studentů pracovat s nástroji AI, efektivně je využívat při vzdělávání a zároveň si uvědomovat jejich limity.
Do soutěže se zapojila skupina deseti žáků ze třídy 1. A, kteří se rozdělili do tří týmů. Každý tým se snažil přijít na to, jak „nachytat“ AI chatbota – tedy odhalit chybu, nepřesnost nebo zavádějící odpověď …

VÍCE »

Floristická soutěž

Dne 29. 4. 2026 se na Střední odborné škole Dvořákova konalo základní kolo Floristické soutěže, jejíž hlavní organizátorem je Český zahrádkářský svaz.
Akce se uskutečňuje s podporou Okresní hospodářské komory a jako součást aktivit projektu IDZ JMK a COV pro zemědělství.
Škola s ČZS spolupracuje dlouhodobě a tato soutěž je vždy vyvrcholením činnosti ve školním roce. Účastníci byli rozděleni do 2 věkových kategorií – žáci a junioři. Nejlepší v obou kategoriích postupují do zemského kola, které se 28. 5. 2026 uskuteční v krásném prostředí Arcibiskupského zámku v Kroměříži.

VÍCE »

Závěrečné zkoušky v naší autoškole

Ve dnech 29.–30. dubna 2026 žáci třetího ročníku oboru Agropodnikání ukončili předmět ,,Předpisy o provozu vozidel“ závěrečnou zkouškou pro získání řidičského oprávnění na skupinu B na Městském úřadě ve Znojmě.

VÍCE »