
Výuka svařování
Žáci se učí svařování plamenem
Video – výuka svařování
Foto uvnitř
Leoš Cejpek, Roman Vaškových, učitelé OV

Žáci se učí svařování plamenem
Video – výuka svařování
Foto uvnitř
Leoš Cejpek, Roman Vaškových, učitelé OV

Žáci v odborném výcviku vyrábějí podkovičky – pro štěstí – pro soutěžící a návštěvníky Prezentace středních škol.
Leoš Cejpek, učitel OV


V podzimním období vrcholí myslivecká sezóna. Období honů, natláček a loveckých akcí. V každém jídelním lístku mnoha restaurací se nabízí zvěřina na mnoho připravovaných způsobů, a proto ani naše škola a obory Řezník-uzenář a Kuchař-číšník nezahálíme a naši žáci se učí kompletní přípravě zvěřiny – stažení divočáka z deky a poté rozbourání a vykostění.

Žáci třídy 3. C se zapojili do mezinárodního projektu Krokus, jehož cílem je připomínka obětí holocaustu za druhé světové války. Tento projekt každoročně pořádá irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělání a kulturu Židovského muzea v Praze. Projekt, doplněný doprovodnými výukovými aktivitami v podobě seznámení se s historickou tematikou holocaustu a jeho významem pro dnešní svět, poběží v naší škole v několika následujících měsících.

Dne 4. 11. 2022 se koná v naší škole Prezentace středních škol, na které se představí mnoho středních škol z našeho okolí. Žáci 9. tříd, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání, zde získají informace o studiu přímo od učitelů a často i žáků různých středních škol.
Samozřejmě i naše škola ve své expozici v respiriu v 1. patře a v učebně 209 představí všechny studijní i učební obory, žáci předvedou své dovednosti v pečení, vaření, opravách, kování, vázání květin, balení dárků …
Zveme všechny žáky ze základních škol i jejich rodiče k návštěvě naší školy!
Prezentace středních škol 2022

Je to již tradicí, že ve vánočním období žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník soutěží o vytvoření nejchutnějšího a nejhezčího aspiku.
Vystavené výrobky žáků byly k vidění v respiriu školy, kde mohly být vizuálně hodnocené žáky naší školy, učiteli, zaměstnanci a také hosty, kteří se přišli podívat především na krásné aranžmá žáků jednotlivých oborů naší školy k Vánocům.
Závada na vodovodním potrubí byla odstraněna. Od 4. 1. 2023 bude probíhat standardní prezenční výuka.
Oznámení
Milí žáci a rodiče,
z důvodu havárie vody v naší škole bude zítra – 3. 1. 2023 – výuka on-line, z domu.
Učitelé se budou připojovat do aplikace Microsoft Teams a budou vyučovat na dálku. Od 8:00 do 9:40 proběhnou třídnické hodiny a příprava na on-line výuku. Všichni žáci se v tomto čase spojí se svým třídním učitelem a ověří si přístup a funkčnost spojení.
Vyučování on-line začne tedy po těchto přípravách v 10:00 v prostředí Microsoft Teams.
Pokud bude mít někdo problém s přihlášením, volejte Bc. Rokose, nebo mu napište e-mail.
V provozu nebude ani školní jídelna, obědy budou automaticky odhlášeny.
Tato úprava platí jen pro výuku v budově školy Dvořákova. Pracoviště Hakenova i OV na pracovištích smluvních partnerů proběhne beze změn.
Ing. Libor Pelaj, ředitel školy

Žáci na odborném výcviku zkouší tavící teploty materiálů při vánoční tradici lití olova.
Roman Vaškových, učitel odborného výcviku

Je již dlouholetou tradicí, že školní vánoční výstava ukazuje práci žáků naší školy ze všech učebních oborů. Každoročně je to přehlídka nápadů a výtvorů, které se stávají součástí oborových či třídních soutěží. Bylo tomu tak i při letošní vánoční výstavě.