
Finišuje příprava na soutěž „Český kapr“!
Naši žáci se připravují s učitelem odborného výcviku Michalem Kochem na soutěž, která se koná v Praze dne 22. 11. 2022. Držme jim pěsti 🙂
PaedDr. Helena Klepetková

Naši žáci se připravují s učitelem odborného výcviku Michalem Kochem na soutěž, která se koná v Praze dne 22. 11. 2022. Držme jim pěsti 🙂
PaedDr. Helena Klepetková

Ředitel školy, Ing. Libor Pelaj, předal žákům pochvalu ředitele školy za výbornou reprezentaci v Krajské soutěži v orbě s mezinárodní účastí a poblahopřál jim k dosaženým úspěchům a skvělým umístěním na stupních vítězů.
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele

Členové žákovského parlamentu zvou své spolužáky a učitele na akci s názvem Den bez batohu. Vymyslete co nejoriginálnější způsob, jak si přinést učebnice, sešity a ostatní učební pomůcky do školy, když zrovna máte nechat batoh doma. Přehlídka vašich „bezbatohů“ proběhne ve dnech 16. a 23. listopadu v 9.40 ve druhém poschodí v respiriu. Nejkreativnější nápady budou oceněny. Těšíme se na vás!
Žákovský parlament


Dnes informovalo studentské rádio o tom, proč máme ve čtvrtek volno – co je za státní svátek? Také jsme od 4. A dostali oznámení ze školského parlamentu o tom, že třída, která bude mít vysílání, bude v tomto týdnu i uklízet prostor před školou. Super nápad!
Prostor před školou je vizitkou nás všech, tak si ho pojďme udržovat čistý!
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele
Podívejte se na video z vysílání nebo si přečtěte povídání o státním svátku….

Dne 7. 11. 2022 navštívil naši školu technolog firmy Ireks Enzyma. V rámci odborného workshopu seznámil žáky 3. ročníku oboru Cukrář s novými výrobky určenými pro vegany. V rámci workshopu si žáci vyzkoušeli práci s moderními surovinami a technologii jejich zpracování. Pod vedením technologa vyrobili žáci chutné výrobky pro vegany.
Marie Polachová, učitelka odborného výcviku

Náš svět provází mnoho zkratek. Víme o nich, ale mnohdy si neumíme vysvětlit jejich obsah ani si představit náplň jejich činnosti. Pro zahradníky je jednou z těchto označení ÚKZÚZ.
Pro odhalení se žáci oboru Zahradník naší školy spolu se zahradníky ze Střední zahradnické školy v Rajhradě vydali 13. 5. 2025.

Naše studentka oboru Agropodnikání, Radka Jelenová, postoupila do krajského kola soutěže Středoškolská odborná činnost, které se konalo v Brně na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše. Ve své práci se věnovala důležitému tématu z oblasti ochrany životního prostředí.
Její projekt s názvem „Biocenózy v okolí tekoucí řeky“ se zaměřil na zhodnocení složení biocenózy v okolí řeky Jevišovky …

Podařilo se nám zakoupit a nachystat vše potřebné pro zahájení výuky včelařství u oboru Agropodnikání v rámci předmětu chov hospodářských zvířat. Med je hustá, sladká a lepkavá kapalina, ano to víme všichni, ale to vše kolem než med vznikne je doslova zázrak. Med je i lék a jak tento zlatý lék vznikne nás naučí zkušený včelař.

I žáci oboru Opravář zemědělských strojů přispěli se svými výrobky na Velikonoční výstavu.
Roman Vaškových, učitel OV
