Ze života školy

Adaptační kurz 1. A

Ve dnech 26. a 27. 9. 2022 se zúčastnilo 13 žáků prvního ročníku oboru Agropodnikání s vyučujícími Mgr. Aladárem Dančem a Ing. Stanislavem Plichtou dvoudenního adaptačního kurzu na ekologické farmě v Zašovicích.
V den příjezdu se žáci seznámili s chodem farmy a s chovanými zvířaty, krmili krávy, prasata, ovce a drobná hospodářská zvířata.  Také si z čerstvého faremního mléka vyrobili máslo a vlastní sýr.

Ochutnávka

Občas nám naši žáci přinesou na ochutnání a posouzení právě uvařené, upečené, udušené nebo osmažené pochoutky. Tak i dnes – děkujeme 🙂

Nebo dnes 🙂

Předzimní kontrola vozidel

Blíží se zimní období a je dobré zkontrolovat vozidla, aby byly na tuto sezónu připraveny.
Naši žáci oboru Opravář zemědělských strojů, pod vedením učitele OV na odborném výcviku, rádi zkontrolují vaše auto nebo traktor.  Při kontrole provedou měření stavu akumulátoru, prověří kvalitu nemrznoucí směsi v chladící soustavě vozidla, zkontrolují ostatní provozní kapaliny a  změří hloubku dezénu  pneumatik.

Adaptační kurz 1. A

Ochutnávka