Ze života školy

Naši studenti se rádi vracejí!

Právě dnes, kdy učitelé mají svůj světový den (od 5. října 1994), kdy si připomínáme výročí přijetí doporučení ze společné konference Mezinárodní organizace práce při OSN (ILO) a UNESCO z roku 1966 k postavení učitelů, tzv. Chartu učitelů, se rozhodly naše bývalé žákyně navštívit svou školu, svou třídní učitelku a také se chtěly setkat s žáky oboru Kuchař-číšník, který samy absolvovaly a předat jim vlastní zkušenosti.

Za památkami do rakouské metropole Vídně

Vídeň, město nám nadosah. Přesto jej řada našich studentů nezná a to jsme jako vyučující německého jazyka chtěli změnit. Povedlo se.
V úterý 4.10.2022 se skupina 47 žáků naší školy vydala do tohoto města objevovat památky, architektonické skvosty a kulturní rozmanitosti. Hned při příjezdu do Vídně zaujala žáky netradiční stavba vídeňské teplárny, kterou navrhnul architekt Friedensreich Hundertwasser (jeho dědeček se narodil v Šafově u Vranova n. Dyjí).

Pracovní stáž našich žáků opět v Rakousku

V jednom z nejkrásnějších údolí Rakouska Wachau, které je zapsané na seznam kulturního dědictví, naleznete malebnou vinařskou vesnici Spitz. A právě zde se od 3. října nachází šest studentů naší školy, kteří se s velkou chutí vyzkoušet něco nového, vydali na dvoutýdenní pracovní stáž díky programu Erasmus+.

Setkání bývalých spolužáků

Prezentace oborů školy při návštěvě ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly

Ministr zemědělství měl v naší škole nabitý program. Po besedě se žáky oboru Agropodnikání se setkal v areálu školního zahradnictví se zástupci všech oborů, ve kterých naši žáci studují, navštívil školní Minifarmu, cukrářské a pekařské dílny a kochal se nádherným výhledem na Znojmo a Hradiště z našich teras.
Foto a informace uvnitř
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele

Naši studenti se rádi vracejí!

Za památkami do rakouské metropole Vídně

Pracovní stáž našich žáků opět v Rakousku