
Moderní úprava kapra
Naši žáci si zkoušejí moderní úpravu ryb, kdy má prostor jejich fantazie. Výsledkem byly báječné rybí pokrmy a už nyní se těší na další výuku.
Michal Koch, učitel odborného výcviku


Naši žáci si zkoušejí moderní úpravu ryb, kdy má prostor jejich fantazie. Výsledkem byly báječné rybí pokrmy a už nyní se těší na další výuku.
Michal Koch, učitel odborného výcviku


Žáci oboru Opravář zemědělských strojů spolupracovali se žáky oboru Zahradník a Zahradnické práce při sběru hroznů ve vinici na terasách školy. Žáci si vyzkoušeli novou techniku na přepravu hroznů v tříbodovém závěsu traktoru. Nová vyvážecí vana v tříbodovém závěsu traktoru zjednoduší sklizeň a přepravu hroznů i v obtížnějším terénu školních teras. Práce za slunečného počasí s novou technikou všechny bavila.
Bc. Brouček vedoucí učitel OV


Dne 12. 10. 2022 žáci prvního a druhého ročníku oboru Opravář zemědělských strojů navštívili firmu Moravskoslezské cukrovary, a.s., v Hrušovanech nad Jevišovkou , jenž je mimo jiné také partnerem naší školy.
Absolvovali jsme prohlídku celého komplexu včetně výroby vápna. To bylo pro někoho překvapením…
Ředitel školy, Ing. Libor Pelaj, stanovil na dny 24. a 25. 10. 2022 ředitelské volno.
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele
Právě dnes, kdy učitelé mají svůj světový den (od 5. října 1994), kdy si připomínáme výročí přijetí doporučení ze společné konference Mezinárodní organizace práce při OSN (ILO) a UNESCO z roku 1966 k postavení učitelů, tzv. Chartu učitelů, se rozhodly naše bývalé žákyně navštívit svou školu, svou třídní učitelku a také se chtěly setkat s žáky oboru Kuchař-číšník, který samy absolvovaly a předat jim vlastní zkušenosti.

Maturitní období je v plném proudu a naše škola opět zažívá dny plné očekávání, nervozity, ale i radosti z úspěchů. Třída 2. NA nástavbového studia, obor Podnikání, už má ústní část maturitní zkoušky úspěšně za sebou. Všichni studenti si vedli skvěle a tři z nich, Gabriela Nemethová, Dominika Benáčková a Simona Hobzová, dokonce mají vyznamenání! Moc blahopřejeme.
Nyní probíhá ústní část maturity ve třídách 2. NB a 4. A. Přejeme všem maturantům hodně štěstí, pevné nervy a jasnou mysl.

Naši šikovní studenti mají zajímavé úlovky do soutěže Nachytej AI, přesvědčte se sami:
https://www.facebook.com/share/v/1FVV2YML2c/
https://www.facebook.com/share/v/16d8EY6jDp/
https://www.facebook.com/share/v/1BeoGjFybG/
https://www.facebook.com/share/v/18wMDyrkTE/

Naše škola se s nadšením zapojila do originální soutěže Nachytej AI, která dává studentům jedinečnou příležitost prověřit umělou inteligenci z úplně nové perspektivy. Týmy složené z našich studentů se snaží nachytat AI chatbota při lži, výmyslu nebo bizarním výroku, a to vše s pomocí vlastních znalostí, logického uvažování a kritického myšlení …

Dne 12. května 2025 se žáci 1. ročníku oboru Agropodnikání vydali na odbornou exkurzi, jejímž cílem bylo propojit teoretické znalosti s praktickými zkušenostmi z oblasti zemědělství a zpracování rostlinných surovin. Program nabídl studentům hned dvě zajímavé zastávky – vyhlídku ve vinicích Kobylí a návštěvu společnosti Sonnentor.

Dne 24. 4. 2025 jsme se zúčastnili soutěže pořádané naší školou a Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.
Soutěž žáků oboru Opravář zemědělských strojů 2. a 3. ročníku se uskutečnila na pracovišti Polánka v Moravském Krumlově….