Ze života školy

Oslavili jsme svátek matek

S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém „Provolání ke dni matek“.
Den matek se připomíná po celém světě. Kvůli rozdílným tradicím a historii se liší jak termín oslav, tak i styl, jakým se vyjadřuje úcta a vděk matkám.

I my jsme se účastnili Majálesu!

První květnový pátek se ve Znojmě uskutečnil studentský Majáles 2022. V průvodu středních škol zazářila i naše žluto-zelená SOŠ Znojmo, Dvořákova v čele s malými zemědělci na traktůrcích, kteří budili velkou pozornost kolemjdoucích.
Naším letošním heslem na Majálesu bylo „Budoucnost=zemědělství“.

Výuka s odborníkem

Projektová výuka s odborníkem z praxe

V rámci Šablon byly na naší škole realizovány projektové dny s názvem: „Hygienické požadavky na živočišné produkty – maso, mléko a vejce“ určené především pro žáky oboru Kuchař – číšník. Výuku nám přišel ochotně zpestřit svými bohatými pracovními zkušenostmi odborník nejpovolanější, pan doc. MVDr. Milan Malena, PhD.

Umíme i ryby!

Dne  29. 4. 2022  předvedl žák 3. ročníku oboru Řezník-uzenář Petr Felcan  jatečné opracování a kuchyňskou úpravu candáta, kterého sám ulovil a následně zpracoval.

Operace Anthropoid – kreativní soutěž

Při příležitosti 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha (27. května 1942) vyhlásil odbor komunikace Ministerstva obrany ČR v rámci projektu POKOS  kreativní soutěž týkající se této historicky významné události. Kreativitě se meze nekladly, tudíž ve zpracovávání tématu byla podporována libovolnost a rozmanitost.
Soutěže se z naší školy zúčastnila žákyně Klára Bauerová ze třídy 2.PP, která vytvořila dvě práce týkající se parašutismu – obrázek a komiks.

Oslavili jsme svátek matek

I my jsme se účastnili Majálesu!

Naším letošním heslem na Majálesu bylo „Budoucnost=zemědělství“.

Výuka s odborníkem

Projektová výuka s odborníkem z praxe