Ze života školy

Prezentiáda 2023

Představit se, zajímavě odprezentovat vybrané téma, zaujmout komisi hodnotitelů a všechny zúčastněné a na závěr svého vystoupení reagovat na dotazy.
Takto proběhlo krajské kolo soutěže Prezentiáda 2023, které se uskutečnilo 22. 3. 2023 na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně….

VÍCE »

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ NA ZŠ PRAŽSKÁ

Dne 23. 3. 2023 se v rámci projektu iKAP uskutečnila další aktivita na ZŠ Pražská na téma Velikonoční vazba. S žáky základní školy spolupracovali žáci 1. ročníku oboru Zahradník.
Ve třídě panovala příjemná atmosféra. Každý zahradník z 1. ročníku si vzal svou skupinku a vysvětloval, jak při aranžování postupovat. Žáci si vytvořili vypichovanou misku z větviček zimolezu, brslenu a vrby …

VÍCE »

Jak se rodí FLORISTA

Ve vyhledávači zjistíme, že označení florista se nejčastěji využívá v květinářství, kde pečuje o rostliny, především řezané, jejich aranžování a prodej. K tomu musí tento odborník ovládat základy ekonomiky a marketingu, dodržovat estetické zásady, být kreativní a být vstřícný v jednání se zákazníky.
Není toho docela dost na jednu osobu? ….

VÍCE »

TÝDEN V KVĚTINÁŘSTVÍ

V týdnu od 6. 3 do 10. 3. 2023 se naše žákyně oboru Zahradník, VENDULA SVÁČKOVÁ, zúčastnila odborné stáže ve firmě, konkrétně v Květinovém studiu Ivo Chladil ve Znojmě.
Odborná stáž byla odměnou pro nejlepšího floristu za nejlepší aranžérskou kompozici prezentovanou na vánoční výstavě „Evropské Vánoce“. Vendula vytvořila aranžmá „Vánoce v Itálii“, kde využila nejen své odborné znalosti o vazačském materiálu, ale také o tradicích a zvycích v této zemi.

VÍCE »

Letní grilování s oborem Kuchař – číšník na Dvořákové

Počasí přeje letnímu grilování, a proto se žáci 2. ročníku oboru Kuchař – číšník rozhodli jeden výukový den na odborném výcviku věnovat tomuto tématu. Pod vedením učitele odborného výcviku pana Michala Kocha žáci připravili speciality na grilu. Školu provoněly hamburgery, tortilly, gyrosy, kukuřice, hermelíny. Výborný byl  i letní salát s kuřecím masem a grilovaný ananas.
Žáci byli venkovním grilováním nadšeni a těší se na další gastronomické zážitky.
Marie Mrňová a Michal Koch, učitelé odborného výcviku

Letní grilování

VÍCE »