Ze života školy

Rozpis testování 6. 12. 2021

Rozpis testování 6. 12. 2021
V pondělí 6. 12. 2021 proběhne testování žáků na přítomnost viru COVID 19. Testování proběhne ve třídách dle rozpisu. Je nutné přijít do učebny včas.
Očkovaní žáci se netestují, příchod do teoretické výuky mají v 7:25, 8:20 nebo v 9:15 do učebny, tj. 20 minut po testování v první vyučovací hodině. Do odborného výcviku nastupují všichni žáci v 7:00.
Žáci, kteří se nezúčastní testování v pondělí, musí být otestováni v den, kdy přijdou do školy.

VÍCE »

Netradiční pojetí chleba

V týdnu od 22. – 26. listopadu proběhl v učebnách naší školy pro první ročník oboru Pekař projekt  s názvem Chleba – od pojmu k výrobku. Cílem bylo seznámit žáky s nejzákladnější a často opomíjenou potravinou, kterou je bezpochyby chléb. V rámci projektu došlo k propojení všeobecně vzdělávacího předmětu s odbornými předměty.
Náplní projektu bylo přiblížit žákům pojem chléb z různých hledisek.

VÍCE »
Naše úspěšné žákyně

Celostátní konference ENERSOL

Letošního roku se naše dvě žákyně z 2. ročníku Agropodnikání – Lucie Mikulicová a Michaela Ferancová, zúčastnily celostátní konference vzdělávacího projektu ENERSOL v Praze.
Společně si napsaly odborný test, který se skládal z 38 odborných otázek. Svědomitě se připravovaly, proto jej bravurně zvládly.

VÍCE »

”Výroba čokoládových bonbónů”

Skupinka našich cukrářek se pod vedením paní učitelky OV Marie Polachové zúčastnila kurzu ”Výroba čokoládových bonbónů”, který pořádala Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec. Kurz byl pro naše žákyně velkým přínosem – naučily se základy výroby čokoládových bonbónů, hodnotily vzhled a chuť. Každá získala certifikát o absolvování kurzu, což pro ně bylo velkým přínosem. Děkujeme za skvělou reprezentaci a těšíme se na bonbóny 🙂

VÍCE »

Vařte s námi – recepty našich žáků – tentokrát:

Rolovaná vepřová krkovice s kostí, křehký salátek s dipem a bylinkovou bagetkou
Rolovaná vepřová krkovice s kostí
Z krkovice odsekneme plát s kostí na 2 palce, odřízneme částečně z kosti a odřízneme cca na 2 cm dlouhý plát. Připravíme si marinádu – olej, bazalka, česnek a grilovací koření. Maso i s kostí marinujeme a stočíme zpět do původního stavu a špejlí spojíme, ….. 

VÍCE »

PŘIPRAVUJEME SE K ZÁVĚREČNÝM ZKOUŠKÁM

Žáci třídy 3. CP oboru Cukrář si vyzkoušeli 11. ledna 2024 obhajoby svých odborných prací. Zažívali různé pocity při ústní prezentaci práce, kterou si připravili. Jsou to úplně jiné dojmy, než když jsou zkoušeni u tabule, a pro řadu z nich to mohl být zážitek až stresující.
Každý z účastníků předložil komisi dezert, který si sám navrhl, vytvořil a naaranžoval k servírování …

VÍCE »

Nezapomenutelný zážitek plný gastronomických dobrodružství 

Žáci 3. ročníku oboru Kuchař-číšník měli možnost zúčastnit se jedinečného gastronomického zážitku. Navštívili Hotel u Divadla, kde měli příležitost zažít slavnostní hostinu o 5 chodech.
Hostina začala studeným předkrmem, kterým byl tatarák z lososa a avokáda. Předkrm oslovil jejich chuťové buňky a žáci se také seznámili s důležitostí dodržování estetických zásad při servírování jídla ….

VÍCE »

Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří

Že byla sobota a zrovna třináctého?
To nám vůbec nevadilo!
Děkujeme všem návštěvníkům naší školy, kteří využili Dne otevřených dveří na SOŠ Znojmo, Dvořákova, p. o. .
Celý sobotní den 13. ledna 2024 jsme se těšili z účasti vycházejících žáků i jejich rodičů, bývalých studentů, ale i veřejnosti….

VÍCE »