Ze života školy

Slavnostní předání výučních listů

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ VÝUČNÍCH LISTŮ A VYSVĚDČENÍ O ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠCE

absolventům oborů:

Prodavač, Zahradník, Zahradnické práce, Řezník – uzenář, Pekař, Cukrář, Kuchař – číšník

se uskuteční dne 17. 06.2019 v 10:00 hodin ve sborovně školy

VÍCE »

Odborná stáž žáků naší školy ve Francii

Celkem 14 žáků Střední odborné školy Znojmo s pedagogickým doprovodem odletělo v neděli 2. června na pracovní stáž na jih Francie do okolí města Auch. Šest žáků pracuje a je ubytováno na zemědělských farmách, osm žáků je ubytováno v internátu školy, která nám stáže na francouzských farmách zajistila.

Žáci naši partnerské školy Eplefpa Auch Beaulieu Lavacant Českou republiku, konkrétně Znojmo, v předcházejícím měsíci navštívili a vykonali pracovní stáže v podnicích našeho okresu. Naši žáci v současné době pracuji v rodinné farmě Bertrand BORTOLONI v Saint Paul de Baïse, Jérémy CAHUZAC v Jegun, Ute LAUTERETTE v Bazian, Andrew COECUP v Lasseube Propre, Mathieu CARTÉ v Pavie, Nicolas BÉNONIEL v Barran a s Caroline THILL v Lycée Beaulieu farm. Kromě pracovních povinností již absolvovali Europeans games, kde se seznámili s francouzskými žáky, konverzace probíhá i v odpoledních hodinách. O víkendu jsou plánovány výlety do okolí, jeden z nich do města Albi. Stáž bude ukončena v sobotu 15. června.

VÍCE »

Žáci oboru Opravář zemědělských strojů se seznámili s precizním zemědělstvím v praxi

Žákům třetích ročníků se pomalu blíží závěrečné učňovské zkoušky. Proto naši opraváři uvítali další možnost doplnit své vědomosti a zavítat na návštěvu Agrodružstva Blížkovice a servisního střediska firmy Agromex v Blížkovicích.

Byli jsme přivítáni mechanizátorem, panem Karlem Machainem, který se nám po celou dobu velice ochotně věnoval a velmi dopodrobna odpovídal na otázky.

 Nejprve jsme navštívili živočišnou výrobu. A to od telátek až po dojnice, které jsme mohli vidět při dojení. Místní zatím dojí v dosavadní rybinové dojírně, ale už nám ukázali stavbu nové, plně robotizované kruhové dojírny na 28 dojnic. Bude to první dojírna tohoto typu ve střední Evropě a obsluhovat ji bude jeden operátor.

Poté jsme byli provedeni vozovým parkem Agrodružstva. Zastavili jsme se u traktorů a tahačů: Claas, Massey a Tatra, kde se nám věnovali: Luboš Machain, Ondřej Machain a Antonín Hevera, jejich řidiči. Žákům vysvětlovali variabilitu různých nastavení a také zdůraznili, že pro plné a úsporné využívání takovéto moderní techniky je potřeba správného nastavení v daných podmínkách provozu např. svahovitost pozemků, náklon traktoru, podloží a další. Toto demonstrovali na rozmetadle průmyslových hnojiv. Žáci byli překvapeni, jak velké úspory lze dosáhnout.

Na závěr naší návštěvy v Blížkovicích se nás ujal pan Tobolka st. a Tobolka ml., servisní technici firmy Agromex, která se zabývá prodejem a servisem strojů značky Fendt.

Viděli jsme důsledky používání nevhodného paliva v traktoru Fendt a shlédli jsme animaci vário převodovky. Také nám byly zodpovězeny položené otázky.

Přestože celý den bylo větrno a deštivo, byla tato exkurze velmi zajímavá. Děkujeme našim průvodcům a zároveň také našim bývalým absolventům, kteří svým uplatněním dokazují, že absolvování naší školy je výborným startem do profesního života.

VÍCE »

Vynikající reprezentace opraváře zemědělských strojů ze Znojma

Žák oboru Opravář zemědělských strojů ze Střední odborné školy Znojmo Dvořákova, příspěvkové organizace Daniel Krejčí opět bodoval. V celostátním kole soutěže odborných dovedností pro žáky oboru Opravář zemědělských strojů, které se konalo 16. dubna v Novém Strašecí, vybojoval pozici na stupních vítězů a  obsadil v silné celorepublikové konkurenci krásné 3. místo. Toto umístění je o to cennější, že tato soutěž je zařazena do prestižních soutěží České ručičky.

VÍCE »

Naši žáci představili své práce v soutěži ENERSOL 2019

Dne 26. února 2019 zamířily do reprezentačních prostor Masarykovy střední školy Letovice desítky delegátů, mezi nimi i žáci SOŠ Znojmo, Dvořákova – účastníci Krajské konference Enersol 2019, pořádané Regionálním centrem pro OZE Jihomoravského kraje při Masarykově střední škole Letovice.

VÍCE »

Zemědělští opraváři budou soutěžit

Dne 26. března 2019 od 8 hodin se uskuteční krajská soutěž Zemědělský opravář.
Soutěž pořádáme jako součást činností Centra odborného vzdělávání pro zemědělství a uskutečňuje se pod záštitou ředitelky Okresní hospodářské komory Znojmo Marie Jílkové a předsedy představenstva Agrární komory Znojmo Ing. Milana Ptáčka.

VÍCE »

Marek Dubovan úspěšný v silné konkurenci

Již několik let budoucí absolventi třetího ročníku oboru Kuchař-číšník vypracovávají samostatnou odbornou práci, která je podkladem k založení inventáře na slavnostní hostinu a také k vytvoření pokrmu na slavnostní hostinu u praktických závěrečných zkoušek.

VÍCE »

Naše spolupráce s univerzitou z Taipei (Tchaj-wan) úspěšně pokračuje!

Naše spolupráce s univerzitou z Taipei (Tchaj-wan) úspěšně pokračuje!
Jsme opravdu velmi potěšeni, že spolupráce naší školy s partnerskou univerzitou na Tchaj-wanu se úspěšně rozvíjí a nabírá na intenzitě. Velkým milníkem se stala naše první společná on-line hodina, která proběhla v přátelské a velmi inspirativní atmosféře.

VÍCE »

Soutěžní časopis GENBUY

„Nakupování očima různých generací“ znělo téma 17. ročníku soutěže spočívající v tvorbě vzorového vydání spotřebitelského časopisu pro mládež nazvané Spotřeba pro život.
Žáci učebního oboru Prodavač třídy 1.KP se s nadšením zapojili do tvorby časopisu. Podklady úžasně zpracoval jejich spolužák D. J., který zastal roli zkušeného grafického designera našeho časopisu GENBUY. Roli redaktorek zastaly Lenka Burgerová a Vendula Podaná. Ostatní žáci byli asistenti redaktorek.

VÍCE »

Pekaři umí!

Netradiční pojetí výuky předmětu technologie zažili žáci 2. ročníku oboru Pekař.
V přírodní učebně pod altánem na školním dvoře prezentovali své vlastní výrobky, které během víkendu upekli a dohotovili. Jednalo se o výrobky z třené nebo šlehané hmoty, perníkové lité těsto a kynuté výrobky. Ve svých výrobcích použili tradiční recepty a zapojili své tvůrčí schopnosti.

VÍCE »

Jak se vyrábí oplatky?

Odborná exkurze žáků oboru Pekař
Žáci naší školy oboru Pekař se 17. 6. 2025 zúčastnili odborné exkurze v Suncone, s.r.o., Znojmo.

VÍCE »

Mega akce na Dvořákové

Jsme školou nekonečných možností a nekonečného množství aktivit. Jedna z dalších nových aktivit proběhla ve středu 18. června v rámci projektu Edurun. Nejednalo se však pouze o běh.
Po slavnostním zahájení se jednotlivé třídy se svými třídními učiteli a dalšími pedagogy vydali plnit zadané úkoly do Gránického údolí a podél řeky Dyje. Důležitou roli sehrál týmový duch tříd a jejich nadšení pro plnění úkolů. Splnit úkol, odeslat jej na email hodnotící porotě, ujít pár set metrů dále, plnit následující úkol a setkat se s ostatními třídami na vyznačeném místě v mapě. Čas 2 hodiny. Velká konkurence mezi deseti třídami.

VÍCE »

Nové objednávky nepřijímáme

Milí zákazníci,
moc Vám děkujeme za Vaši přízeň, objednávky a krásná slova chvály na naše cukrářské a pekařské výrobky. Jsme moc rádi, že Vám chutnalo a že jsme mohli být součástí Vašich oslav i běžných radostí. S blížícím se koncem školního roku už nové objednávky nepřijímáme.
Těšíme se na Vás opět v novém školním roce – od 3. září 2025 budeme opět s chutí a radostí péct a tvořit.
Děkujeme, že nám pomáháte dávat smysl tomu, co děláme.

VÍCE »

Zahradníci s velkým „Z“

Ve středu 11. 6. 2025 ukončili žáci 3. ročníku oboru Zahradník ústní částí závěrečné zkoušky a získali výuční list. Tato situace se v měsíci červnu opakuje každoročně, takže nic výjimečného! Letos ano. Ze sedmi žáků prospělo pět z nich s vyznamenáním , což je opravdu velký úspěch …

VÍCE »

Oprava školního stroje

Žáci oboru Agropodnikání přivezli ze své praxe do školních dílen poškozený vyoravač brambor. Žáci prvního ročníku oboru Opravář zemědělských strojů se pustili hned do opravy ohnuté slupice a radlice vyoravače. Provedli demontáž, vyrovnání a vyztužení poškozené části a po zpětné montáži je stroj opět nachystaný pro studeny Agropodnikání, aby s ním mohli vykonávat polní práce …

VÍCE »

Partneři školy