Ze života školy
Ministr zemědělství Ing. Zdeněk Nekula a ředitel školy Ing. Libor Pelaj

Ohlédnutí za Krajskou soutěží v orbě

Dne 22. 9. 2022 uspořádala Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, 18. ročník Krajské soutěže v orbě. Zúčastnili se žáci středních odborných škol z kraje Jihomoravského a Vysočiny a dále z Rakouska a Slovenska. Celkem soutěžilo 30 soutěžících ze 13 škol, z toho 8 dívek.
Žáci orali jednostrannými dvouradličnými pluhy. Při soutěži oráči nejdříve vyořou tzv. rozpich a poté následuje doorávka pozemku tzv. do skladu. Jejich výkon je průběžně hodnocen komisí rozhodčích a hodnotí se: provedení rozpichu, vyhlubování a zahlubování pluhu, přímočarost, hloubka a celkové provedení.

VÍCE »

13. ročník zemědělské výstavy na Dvořákové se opět povedl

Ve dnech 14. – 16. 9. 2022 pěstitelé převážně znojemského regionu představili svoji letošní úrodu a produkty na Znojemské zemědělské výstavě v tělocvičně Střední odborné školy Dvořákova. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout zeleninu, ovoce, hrozny, víno, potravinářské produkty, zahradnickou a zemědělskou mechanizaci a podzimní květiny.
Ústředním motivem letošního ročníku této výstavy, která je hrdým pokračovatelem výstavy Znojemsko – zahrada Moravy a První česko-rakouské zemědělské výstavy, bylo „Zemědělství v zemích Evropské unie“.

VÍCE »

Mezi našimi opraváři jsou i skvělí fotbalisté

Ve středu 21. září se mezi sebou utkali žáci oboru Opravář zemědělských strojů při fotbalovém turnaji. Karel Kuklík, učitel odborného výcviku, vytvořil čtyři družstva, z toho dvě družstva z žáků 1. ročníku. Kluci tentokrát ukázali, že umí nejen pracovat s různým nářadím, ale že umí hrát i fotbal! Po náročném a napínavém klání zvítězili fotbalisté ze třídy 2.OP. Diplom kapitánovi předávala paní zástupkyně ředitele, Helena Klepetková. Vítězný tým dostal odměnu ze školní kantýny – párky v rohlíku, které hned s chutí snědli.
Bc. Ivona Nechvátalová

VÍCE »

Maturita 2025 – první část za námi!

Maturitní období je v plném proudu a naše škola opět zažívá dny plné očekávání, nervozity, ale i radosti z úspěchů. Třída 2. NA nástavbového studia, obor Podnikání, už má ústní část maturitní zkoušky úspěšně za sebou. Všichni studenti si vedli skvěle a tři z nich, Gabriela Nemethová, Dominika Benáčková a Simona Hobzová, dokonce mají vyznamenání! Moc blahopřejeme.
Nyní probíhá ústní část maturity ve třídách 2. NB a 4. A. Přejeme všem maturantům hodně štěstí, pevné nervy a jasnou mysl.

VÍCE »

Naši studenti se zapojili do soutěže Nachytej AI – když škola a humor jdou ruku v ruce s umělou inteligencí 

Naše škola se s nadšením zapojila do originální soutěže Nachytej AI, která dává studentům jedinečnou příležitost prověřit umělou inteligenci z úplně nové perspektivy. Týmy složené z našich studentů se snaží nachytat AI chatbota při lži, výmyslu nebo bizarním výroku, a to vše s pomocí vlastních znalostí, logického uvažování a kritického myšlení …

VÍCE »

Reprezentace našich opravářů na soutěži v Polánce

Dne 24. 4. 2025 jsme se zúčastnili soutěže pořádané naší školou a Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov.
Soutěž žáků oboru Opravář zemědělských strojů 2. a 3. ročníku se uskutečnila na pracovišti Polánka v Moravském Krumlově….

VÍCE »