Ze života školy

Výuka pro 1. a 2. ročníky a 3. A

Milí žáci, od 9. 6. 2020 bude obnovena osobní přítomnost žáků ve škole. Aktuální rozpisy pro všechny třídy budou na www stránkách nejpozději 5. 6. 2020.
3. A začíná výuku již 8. 6. 2020.
Žáci, kteří vykonávají odborný výcvik na pracovištích smluvních partnerů, pokračují v OV distanční formou a v teoretické výuce dle aktuálního rozpisu na daný týden.
Po příchodu do školy musí každý žák odevzdat vyplněné a podepsané Čestné prohlášení. U nezletilých žáků musí být Čestné prohlášení podepsané zákonným zástupcem.
Těšíme se na vás.
Čestné prohlášení

VÍCE »

Podpořme české zemědělce

Starost o zdraví nás i našich blízkých, obstarávání obživy, dále pak vzdělávání žáků a studentů v domácím prostředí zaměstnávalo v poslední době nejednoho z nás. Nebo snad ne? Stát se snaží chránit své občany před možnou nákazou, učitelé vzdělávají a motivují žáky na dálku. A jaké to je, když si v supermarketu koupíte v „době koronaviru“ například ředkvičky vypěstované v Itálii? Sednete si doma za stůl, koukáte na ředkvičky a jejich etiketu „made in Italy“ a přemýšlíte, zda je české zemědělství v pořádku? Pokud ano, tak je to cesta správným směrem. Vyvstávají tedy otázky, zda by nebylo lepší podpořit regionálního farmáře a produkty si koupit od něj. Každá doba, i ta zlá, by nás v něčem měla posílit. Je tedy namístě, abychom začali jednat a podpořili regionální farmáře nebo si na své vlastní zahradě místo luxusního bazénu vypěstovali nějakou tu zeleninu a ovoce.

VÍCE »

Ať se daří!

Milí žáci závěrečných ročníků,
v následujícím zkouškovém období vám všem přejeme hodně štěstí, pevné nervy a úspěšné zakončení studia!
Vedení školy

VÍCE »

Napsali o nás

Napsali o nás na stránkách města Znojma – strana 11
Poznámka: Ve článku zmíněné roušky samozřejmě kromě našich paní učitelek šil i pan učitel, všem vám děkujeme! Poděkování ale patří všem, jak pedagogům, tak i zaměstnancům na technickoekonomickém úseku. Díky:-) 

VÍCE »

Začátek praktického vyučování – autoškola – jízdy

Žádáme všechny žáky 2. ročníků oboru Opravář zemědělských strojů a 2. a 3. ročníku oboru Agropodnikání, kteří mají v tomto šk. roce složit zkoušky z autoškoly, aby se dne 1. 6. 2020 v 7:00 dostavili do školy – proběhne proškolení a seznámení s podrobným plánem jízd pro každého žáka.
Všechny jízdy je potřeba uskutečnit v měsíci červnu! Žák, který neabsolvuje všechny naplánované jízdy, nemůže jít ke zkouškám.
Všichni žáci předloží po vstupu do školy vyplněné a podepsané Čestné prohlášení – u nezletilých žáků musí Čestné prohlášení podepsat zákonný zástupce žáka.
Bez předložení Čestného prohlášení se žák nemůže kurzu zúčastnit.
Čestné prohlášení

VÍCE »

Opět něco nového v odborném výcviku oboru Kuchař-číšník

Dne 18. 11. 2022 probíhala výuka  1. ročníku oboru Kuchař – číšník v americkém stylu pečení domácích baget a ukázka technologické úpravy sous-vide, následně pečení vepřového masa na pomerančích a zvolení správných surovin,  doladění pokrmu zeleninovým salátem, pikantními hranolkami, cibulovými kroužky a cibulovou marmeládou. Celý pokrm jsme zjemnili česnekovým dipem.

VÍCE »

(NE)OBYČEJNÉ JABLKO

Den 21.10. je označován za Den původních odrůd jablek. Tento svátek se slaví od roku 2000 a je inspirován dnem zvaným Apple Day, slaveným ve Velké Británii.
Připomenutím tohoto dne dáváme najevo, že si ceníme nejen jablek, ale i práce našich předků a všech sadařů. Také je v tomto období vhodná výsadba jabloní, které jsou označovány za královny ovocných stromů.

VÍCE »

Zábavný den bez batohu

Podívejte se, jak dopadl první bezbatohový den tříd a žáků v sudém týdnu!
Další přehlídka vašich „bezbatohů“ pro třídy a žáky v lichém týdnu proběhne dne 23. listopadu v 9.40 ve druhém poschodí v respiriu.
Těšíme se 🙂

VÍCE »

Vysokoškolákem na zkušenou!

Dne 15. 11. 2022 jsme se jeli podívat na Mendelovu univerzitu v Brně. Celý program na univerzitě byl rozdělen na čtyři okruhy. První okruh byl o zootechnice a rybářství. V tomto okruhu jsme se podívali do míst, kde chovají slepice, křepelky a různé druhy ryb. Druhý okruh byl o technologii potravin, kde jsme se podívali do místní výrobny těstovin, čokoládovny, pekárny, řeznictví a místního pivovaru.

VÍCE »

Předávání pochval za umístění v Krajské soutěži v orbě

Ředitel školy, Ing. Libor Pelaj, předal žákům pochvalu ředitele školy za výbornou reprezentaci v Krajské soutěži v orbě s mezinárodní účastí a poblahopřál jim k dosaženým úspěchům a skvělým umístěním na stupních vítězů.
 
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele

VÍCE »

Pozvánka na No bag day neboli Den bez batohu

Členové žákovského parlamentu zvou své spolužáky a učitele na akci s názvem Den bez batohu. Vymyslete co nejoriginálnější způsob, jak si přinést učebnice, sešity a ostatní učební pomůcky do školy, když zrovna máte nechat batoh doma. Přehlídka vašich „bezbatohů“ proběhne ve dnech 16. a 23. listopadu v 9.40 ve druhém poschodí v respiriu. Nejkreativnější nápady budou oceněny. Těšíme se na vás!
Žákovský parlament
 

VÍCE »

Vysílání studentského rádia ke státnímu svátku 17. listopadu

Dnes informovalo studentské rádio o tom, proč máme ve čtvrtek volno – co je za státní svátek? Také jsme od 4. A dostali oznámení ze školského parlamentu o tom, že třída, která bude mít vysílání, bude v tomto týdnu i uklízet prostor před školou. Super nápad!
Prostor před školou je vizitkou nás všech, tak si ho pojďme udržovat čistý!
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele
 
Podívejte se na video z vysílání nebo si přečtěte povídání o státním svátku….

VÍCE »

CUKRÁŘSKÉ VÝROBKY PRO VEGANY

Dne 7. 11. 2022 navštívil naši školu technolog firmy Ireks Enzyma. V rámci odborného workshopu seznámil žáky 3. ročníku oboru Cukrář s novými výrobky určenými pro vegany. V rámci workshopu si žáci vyzkoušeli práci s moderními surovinami a technologii jejich zpracování. Pod vedením technologa vyrobili žáci chutné výrobky pro vegany.
Marie Polachová, učitelka odborného výcviku

VÍCE »

Partneři školy